۶ ایستگاه متروی خط ۶ در تهران تکمیل می‌شود

149

به گزارشمشرق، سیدمحمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ اظهارداشت: با نگاه خوبی که شهردار تهران به شهرری دارد و با توجه به ظرفیت های منطقه در حوزه برنامه های هویتی، در ابتدای دوره در قالب طرح قرار خدمت برنامه های چند ساله ای ترسیم شد.

وی اظهار کرد: یکی از برنامه های اصلی، هدف گذاری برای بارگذاری روی منابع هویت ملی و حتی بین المللی شهرری است. به طوری که برای ظرفیت های خوبی مانند پهنه های تاریخی چندین هزار ساله، بقعه و مضجع نورانی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و ظرفیت های گردشگری مذهبی شهرری  اقدامات خوبی شروع شده است. همچنین در اطراف حرم مطهر اقدامات ارزنده ای برای شهروندان در منطقه نفرآباد در بخش ایجاد زیرساخت ها و تسهیلات ترددی مانند زیرگذرها و پارکینگ های طبقاتی آغاز شده است. علاوه بر این بازپیرایی منطقه چشمه علی، دژ رشکان و به بهره برداری رساندن مجموعه ایوان ری در مجموعه برج طغرل نیز از اقداماتی است که یا به سرانجام رسیده و یا در حال انجام است.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه در انتهای سال گذشته با حمایت شورای شهر، تخصیص اعتبار مناسبی برای برنامه های سال ۱۴۰۱ صورت گرفت، افزود: سررسید اتمام بخشی از این اقدامات در پایان سال ۱۴۰۱  و بخشی دیگر نیز در سال های پس  از آن است. در مجموعه بزرگ فرهنگی، تفریحی و گردشگری کوه بی بی شهربانو اقدامات لازم شروع شده و کار این پروژه فاز به فاز پیش می رود. فاز نخست آن تا چند ماه آینده آماده و در دسترس مردم قرار خواهد گرفت. همچنین توسط سازمان نوسازی شهرداری، بحث ایجاد موزه بزرگ صنعتی سیمان ری در حال پیگیری است که فاز اول آن تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد؛ مجموعه ای که تبدیل به کارخانه نوآوری و محل اجتماع شرکت های خلاق و فن‌آور می شود و بخشی دیگر از آن نیز تبدیل به موزه صنعت می شود.

وی با بیان اینکه در خط ۶ متروی تهران نیز اقدامات ارزنده ای برای تکمیل این خط در حال انجام است، ادامه داد: در این خط تا پایان سال ۱۴۰۲ در منطقه ۶ ایستگاه دیگر به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری از ایستگاه ضلع شرقی حرم، مردم می توانند با فاصله کوتاه به صحن مطهر حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دسترسی پیدا کنند.

رضوی با اشاره به ظرفیت های بالای منطقه ۲۰ در حوزه فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: برای بحث راهپیمایی جاماندگان اربعین نیز پیش بینی های خوبی انجام شده است. همچنین در آینده ای نزدیک چند مجموعه ورزشی که از رده خارج شده بود به سیکل خدمات بر می گردد. علاوه بر این درخصوص طرح هیات های اندیشه ورز جلسات مفصلی با مشارکت های بخش های مردمی داشته ایم.

شهردار منطقه ۲۰ در پایان خاطرنشان کرد: در پویش قرار خدمت در منطقه، ۹ مصوبه داشتیم که تمامی مصوبات یا اجرا شدند یا در مرحله اجرا هستند. این پویش درواقع یک سرمشق و ترسیم راه برای همکاران و زایش فعالیت ها  در منطقه شد.

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.