پیگیری موضوع اجباری‌شدن بیمه در ساختمان در شهرداری تهران/ اتوبوس‌های تهران برقی می‌شوند

87

شهردار تهران گفت: برقی کردن موتورهای دو سر، اتوبوس‌های شهر تهران و همچنین توسعه مسیرهای پیاده و دوچرخه جزو برنامه‌هایی است که آن را تعقیب می‌کنیم.

به گزارش پایگاه علمی خبری کمکیم ما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، پیروز حناچی، شهردار تهران در  مراسم رونمایی از سامانه پایش انرژی اطلاعات ساختمان با نام بردن از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به‌‌عنوان یکی از مراکز پیشرو در حوزه صرفه‌جویی در مصرف انرژی اظهار داشت: بر اساس آمارهای انرژی در جهان در سال ۲۰۱۹، چین، آمریکا و هند بالاترین سطح مصرف نفت خام را دارند و کشور ما در رده یازدهم قرار گرفته است. کشورها در جدول هستند.

وی افزود: در ترکیه مصرف انرژی ۸/۵  برابر کمتر از ایران است چراکه هیچ یارانه‌ای به این بخش داده نمی‌شود و مالیات بر مصرف هم وجود دارد یعنی کسانی که مصرف بالاتری داشته باشند باید مالیات بیشتری بپردازند.

حناچی با اشاره به مصرف برق در تهران گفت: مصرف برق روزانه در تهران معادل ۲۰ هزار گیگابایت ساعت است که مشترکین خانگی با سهم ۷۵ درصدی بیشترین مصرف را دارند. همچنین متوسط مصرف گاز در تهران ۷۷ میلیون متر مکعب معادل تولید سه فاز پارس جنوبی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه عمده اتلاف انرژی در بخش خانگی محاسبه شده است، به برنامه‌های شهرداری تهران برای کاهش مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: شورای شهر وظایفی را تعیین کرده و در برنامه سوم شهر تهران مستقیم به کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های اداری تجاری و خانگی اشاره شده است که البته موانع جدی بر سر مسیر وجود دارد.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در کاهش مصرف انرژی بحث واقعی شدن حامل‌های انرژی است ادامه داد: متاسفانه نمی‌توانیم با توجه به شرایط اقتصادی هزینه‌های بیشتری را به مردم تحمیل کنیم.

حناچی ادامه داد: اتلاف انرژی در ساختمان‌ها و فضای تجاری معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز است.

شهردار تهران ادامه داد: بحث برقی کردن موتورهای دو سر، برقی کردن اتوبوس‌های شهر تهران و همچنین توسعه مسیرهای پیاده و دوچرخه جزو برنامه‌هایی است که آن را تعقیب می‌کنیم. همچنین موضوع اجباری شدن بیمه در ساختمان هم یکی از سیاست‌های ما است و معتقدیم سازندگان با اهداف اقتصادی باید به سمت کاهش مصرف انرژی در ساختمان بروند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.