نکات مهم دکوراسیون اتاق نشیمن

286

نحوه چیدمان اسباب و وسایل در اتاق نشیمن، نقش بسیار پررنگی را در ایجاد آرامش و حس مثبت ایفا می‌کند.

اتاق نشیمن از جمله مکان‌هایی است که اکثر افراد سعی می‌کنند آن را به بهترین شیوه بچینند. اتاق نشیمن باید علاوه بر راحتی، جذاب و زیبا نیز باشد؛ زیرا در این قسمت از خانه، خانواده و دوستان دور یکدیگر جمع می‌شوند. از مبلمان گرفته تا کمدها، تمام قسمت‌ها؛ باید سبک طراحی مورد نظر را منعکس کنند و کاربردی باشند.

داشتن طرح و نقشه

داشتن طرح و نقشه مهم‌ترین مرحله چیدمان اتاق نشیمن است. مطمئن شوید که چه نوع سبکی را می‌خواهید در طراحی داخلی اجرا کنید. علاوه بر آن سایز اتاق و بهترین فضاها را نیز در نظر بگیرید. آیا این اتاق به پنجره یا راهرو منتهی می‌شود. یا گزینه‌های معماری دیگری که انتخاب‌های شما را محدود می‌کنند نیز وجود دارند؟ لیستی از مبلمان، اکسسوری‌ها و آثار هنری را که می‌خواهید در این مکان قرار دهید تهیه کنید. علاوه بر آن در مورد بودجه خود و اینکه کدام المان در اولویت قرار دارد تصمیم‌گیری کنید.

طراحی اتاق نشیمن کوچک

تمرکز بر کاربرد

یکی از مهم‌ترین نکات دکوراسیون اتاق نشیمن تمرکز بر کاربرد است. استفاده بیش از حد از میز و صندلی باعث ایجاد هرج و مرج در فضا خواهد شد. اگر نمی‌توانید به راحتی در اتاق قدم بزنید و یا کمدها و کشوها را باز کنید، باید برای حذف چند عدد مبل تصمیم بگیرید. راحتی و آسایش به معنای بودن در مکانی شلوغ نیست و حضور مبلمانی که فضا را بیش از انتظار اشغال کرده‌اند، حس راحتی را از شما دور خواهد کرد. هنگام افزودن هر المان به فضای اتاق، ابتدا باید کاربرد، موقعیت و ویژگی‌های آن را در نظر بگیرید.

رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن

استفاده درست و هوشمندانه از رنگ‌ها یکی دیگر از مهم‌ترین نکات دکوراسیون اتاق نشیمن است. آیا می خواهید به اتاق روح و جان ببخشید؟ ایجاد سایه‌ای از یک رنگ و تزئین آن با سایه‌های دیگر، حسی آرامش‌بخش در فضا ایجاد می‌کند. اما این کار تنها راه استفاده از رنگ‌ها نیست. دیوارها و مبلمانی که رنگ آن‌ها خنثی است، با وسایل و فرش رنگارنگ، جلوه‌ای زیبا به خود می‌گیرند. این کار بهترین گزینه برای تغییر دکوراسیون به طور مداوم است؛ زیرا اجزای اصلی وقتی رنگشان عوض شود، نمایی منحصربه‌فرد به تصویر می‌کشند.

رنگ در دکوراسیون داخلی

افزودن بافت

داشتن بافت امری بسیار مهم برای دکوراسیون اتاق نشیمن است. با استفاده از بافت می‌توان به فضا بعد و حسی از لامسه افزود. همچنین به اسباب و اثاثیه‌ای که سطحی صاف و صیقلی دارند، کمی جذابیت و گرما بخشید. یک قالیچه با پرزهای نرم، کوسن‌های گلدوزی شده و لوازم جانبی مانند چراغ رومیزی که پایه آن پوشیده از قطعات چوب است، فضا را زیبا می‌‎کند. تمام این عناصر جذابیت اتاق را دوچندان کرده و به آن گرما و صمیمیت می‌بخشند.

انواع کوسن مبل

منبع: سایت مجله دلتا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.