آمادگی ایران برای همکاری علمی و جذب دانشجو از یمن

103

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، هاشم داداش‌پور، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، با ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در ایران در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار داداش‌پور ضمن تاکید بر آمادگی ایران برای انتقال دانش و فناوری و تجربیات علمی به دانشگاه‌های جمهوری یمن گفت: ما آمادگی پذیرش دانشجو از این کشور در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی را داریم و امیدواریم تعامل علمی و دانشجویی بین این دو کشور مسلمان و دوست بیش از گذشته تقویت شود.

وی از مردم سراسر یمن به عنوان انسان‌هایی مومن و مسلمان و مقاوم و پیرو دین اسلام نام برد و خاطر نشان کرد: مردم در سراسر یمن حق انتخاب و تصمیم برای آینده کشورشان را دارند و بیگانگان حق دخالت در امور داخلی این کشور را ندارند.

داداش پور در ادامه، دخالت عوامل خارجی در هر کشوری را زمینه ساز استعمار آن کشور برشمرد و افزود: کشور‌های منطقه و مسلمان سال‌های بسیار طعم تلخ استعمار و استثمار را چشیده‌اند و دیگر هرگز اجازه دخالت بیگانگان دور و نزدیک را نخواهند داد و برای ملت این کشور آرزوی روز‌ها و سال‌های خوش و به دور از جنگ و اختلافات داخلی داریم.

ابراهیم الدیلمی سفیر جمهوری یمن در ایران نیز ضمن قدردانی از برگزاری این نشست، خواستار افزایش تعاملات دانشگاهی و دانشجویی بین دو کشور و حمایت جمهوری اسلامی ایران از انتقال دانش در رشته‌های مختلف شد.

سفیر یمن در پایان ابراز امیدواری نمود که روابط همه جانبه، به ویژه علمی بین دو ملت ایران و یمن روز بروز تقویت گردد.

گفتنی است، در این نشست معاون بورس و دانشجویان خارج و مدیرکل معاونت دانشجویان بین‌الملل حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.